Skip to Content

Často kladené otázky

Ak chcete pri umývaní dosiahnuť čo najlepšie výsledky, riad najskôr roztrieďte. Umývajte v tomto poradí: sklo, porcelán, príbory, riad.

Na uľahčenie umývania namočte všetky hrnce so zaschnutými zvyškami jedál vo vode a pridajte pár kvapiek prostriedku na riad Pur.

Utrite všetky zvyšky jedál, ako je špenát a kapusta, pomocou kuchynských utierok. Vďaka tomu nebudete musieť meniť oplachovaciu vodu príliš často.

Napustite teplú vodu a podľa návodu na používanie produktu pridajte trochu čistiaceho prostriedku Pur na riad, aj keď správne množstvo bude závisieť od toho, akú má vaša voda tvrdosť. Príliš veľa peny môže mať negatívny vplyv na proces sušenia.

Najprv umyte poháre, hrnčeky a príbory, a všetok intenzívne zašpinený rad až potom. Hrnce a panvice umyte ako posledné, aby ste vodu využili čo najefektívnejšie.

Aby ste pri umývaní riadu dosiahli najlepšie a najhygienickejšie výsledky, mali by ste pravidelne vymieňať hubky a utierky na riad. Utierky by ste mali prať ideálne pri teplote 60 °C. Na dosiahnutie najlepších výsledkov čistite umývacie kefy v umývačke riadu.

Produkty Pur môžete používať na všetky druhy materiálov určených na umývanie. Bez ohľadu na to, či je to sklo, porcelán, plast, antikorová oceľ alebo striebro, s prostriedkami na riad značky Pur vždy dosiahnete tie najlepšie výsledky a zároveň ochránia aj váš najhodnotnejší riad.

Využiteľnosť produktov Pur tu však nekončí. Môžete ich tiež používať na čistenie kuchynských zariadení, na umývateľné povrchy, sklo, okná alebo na odstraňovanie mastných škvŕn na odevoch. Ako môžete vidieť, využiteľnosť produktov Pur je takmer neobmedzená. Na čo používate produkty Pur vy?

Produkty Pur zabezpečujú, že váš riad bude vyčistený hygienicky. Nie sú potrebné ďalšie umývacie prostriedky s antibakteriálnymi vlastnosťami, a to ani zo zdravotného hľadiska alebo hľadiska životného prostredia.

Po ponorení opláchnutého riadu do umývadla napusteného horúcou vodou, do ktorej pridáte niekoľko kvapiek prostriedku Pur, sa úplne zbavíte akýchkoľvek zvyškov jedla.

Všetky detergenty, ktoré používame, sú šetrné k životnému prostrediu a sú rýchlo biologicky odbúrateľné (podľa OECD test 301). Materiál, z ktorého je vyrobená fľaša (PET), je recyklovateľný a sám obsahuje až 25 % recyklovaného materiálu.

Všeobecne platí, že všetky tekuté prostriedky na riad značky Pur sú ideálne na umývanie riadu bez rukavíc.

Ak máte veľmi citlivú pokožku, odporúčame vám používať produkty Pur Balsam Aloe Vera alebo Pur Balsam Hands & Nails. Naše produkty z rady Pur Balsam nielenže majú pri umývaní vyššiu účinnosť rozpúšťania tukov, ale aj chránia a starajú sa o vašu pokožku vďaka svojim vysoko kvalitným formulám odporúčaným dermatológmi.

Ak chcete ušetriť na ďalších odstraňovačoch tuku, môžete riad so zaschnutými zvyškami jedál namočiť vo vode s niekoľkými kvapkami čistiaceho prostriedku na riad značky Pur. Toto vám výrazne uľahčí proces umývania. Vyskúšajte to!

Pri používaní čistiach prostriedkov na riad značky Pur nemusíte váš riad utierať. Stačí, ak riad uložíte na priestorovo úspornom odkvapkávači riadu a váš riad sa sám dokonale vysuší. Uložte príbory do príslušnej odkvapkávacej priehradky so všetkými držadlami smerom nadol. Čistý a opláchnutý riad vyschne jednoducho sám a hygienicky na vzduchu.

Rada: sklenené poháre vysušíte bez stôp po vysušených kvapkách tak, že ich postavíte hore dnom na čistú utierku.

Nevyčerpávajte sa prácnym čistením pomocou drôtenky. Namočte váš riad alebo problémové časti riadu vo vode, ktorá obsahuje niekoľko kvapiek prostriedku na riad značky Pur. Toto vám výrazne uľahčí proces umývania. Vyskúšajte to!