Je saponát Pur biologicky rozložiteľný?

Krátka odpoveď na túto otázku je áno. Pur je biologicky rozložiteľný saponát na riad, keďže všetky povrchovo aktívne látky v ňom sú biologicky rozložiteľné (Test OECD č. 301) Čo však presne znamená pojem „biologicky rozložiteľný“? Znamená to, že saponát na riad sa môže v životnom prostredí rozložiť bez toho, aby mu uškodil. V pôde nezostanú žiadne toxíny, chemikálie či iné škodlivé látky, ktoré by mohli škodiť rastlinám, zvieratám či dokonca ľuďom.

Okrem toho sa biologicky rozložiteľné látky ako saponát na riad Pur Pro Nature rozkladajú rýchlo, netrvá to roky. Vďaka tomu môžete pri kempovaní umývať riad s čistým svedomím.

Prečo pur obsahuje enzýmy?

V zložení Puru možno nájsť aj enzýmy. Všetky sú však prírodného pôvodu a sú biologicky rozložiteľné. Tieto súčasti zloženia pomáhajú rozložiť odolné čiastočky jedla a škvrny z jedál ako:

  • Vajíčka
  • Džem
  • Rezance, ryža, zemiaky
  • Zmrzlina
  • Puding

Saponáty na riad s enzýmami vyčistia váš riad jednoduchšie a nebude potrebné toľko drhnúť. Okrem toho takto môžeme umývať riad ekologickejšie a pri nižších teplotách.

Ďalším výrazným rozdielom je aj to, že saponáty Pur neobsahujú látky s mimoriadne drsným účinkom, ako napríklad fosfáty. Fosfáty sa, na rozdiel od enzýmov, nerozkladajú a často kontaminujú vodné toky a pôdu, kde škodia živým organizmom, medzi ktoré patria riasy, ryby a rastliny.

Súvisiace články