Skip to Content

Umývanie riadu pri kempovaní

Opakovane použiteľný riad je na cestách do divočiny ekologickejší a lacnejší, no mnoho ľudí v súčasnosti siaha po jednorazových tanieroch, príboroch a pohároch z jediného dôvodu: nevedia totiž, ako môžu pri kempovaní umývať riad na viac použití. Pribaľte si na najbližšiu stanovačku aj týchto pár užitočných tipov a trikov.

Výber správneho saponátu na riad

Či už stanujete v kempingu, alebo ste sami uprostred lesa, je dôležité používať ekologický saponát na riad, akým je napríklad prostriedok Pur Balsam Eco Sensitive Pro Nature. Je biologicky rozložiteľný a vyrába sa z obnoviteľných surovín.

Zohrievanie, umývanie, oplachovanie a sušenie

Najlepší spôsob, ako zohriať vodu na umývanie riadu, je naliať ju do rajnice, panvice či hrnca, v ktorom ste pripravovali jedlo, hneď potom, čo jedlo naložíte na taniere. Voda sa bude môcť zohriať, zatiaľ čo vy budete jesť. Okrem toho predídete prilepeniu zvyškov jedla na stenách či dne hrnca. Keď dojete, horúcu vodu prelejte do vedra a pridajte trochu saponátu na riad. Do druhého vedra môžete nabrať studenú vodu, ktorou umytý riad opláchnete.

Pomôcky na umývanie riadu pri kempovaní

Prvá vec, na ktorú treba myslieť, sú pomôcky, ktoré budete potrebovať. Treba si vziať ekologický saponát, dve vedrá alebo väčšie misy a kuchynské utierky. Na umytie špinavého riadu budete tiež potrebovať kefu na umývanie, špongiu alebo handričku na riad.

Okrem toho si tiež môžete vziať aj gumené rukavice, stojan na riad, sitko a kliešte – všetky tieto pomôcky ešte viac uľahčia celé umývanie.

Umývanie riadu pri kempovaní: Krok za krokom

Ste pripravení na umývanie riadu pri kempovaní? Tu sú potrebné informácie.

  1. Odstráňte z riadu zvyšky jedla
  2. Zohrejte vodu na variči alebo na ohni
  3. Prichystajte si dve nádoby na umývanie (jednu s horúcou, druhú so studenou vodou)
  4. Nalejte saponát na riad do nádoby s horúcou vodou, odporúčame biologicky rozložiteľný saponát na riad ako Pur Balsam Eco Sensitive Pro Nature
  5. Umyte riad v horúcej vode a následne ho opláchnite v studenej vode
  6. Usušte riad na stojane alebo pomocou utierky
  7. Rozlejte použitú vodu ďaleko od táboriska

Čo s použitou vodou

V záujme zachovania bezpečnosti pred vylievaním počkajte, kým horúca voda trochu vychladne. Ak sa nachádzate v kempingu, pravdepodobne bude k dispozícii priestor alebo výlevka na odpadovú vodu. Ak sa v okolí takýto priestor nenachádza, tekutinu preceďte a čiastočky jedla spáľte v ohnisku. Špinavá voda po umývaní riadu by sa mala vylievať aspoň 60 metrov od miesta, kde ste sa utáborili, od chodníkov a zdrojov vody, aby drobné čiastočky jedla zachytené vo vode nelákali k táborisku žiadnu zver. 

Chystáte sa kempovať? Ušetrite peniaze a vezmite si riad na viac použití. Umývanie riadu nie je také náročné, ako sa môže zdať. Postupujte takto a určite sa nezmýlite.

Súvisiace články

#ENJOYTOGETHER

  • Spojili sme sa s Kitchen StoriesTM, aby sme Vám priniesli dokonalé recepty, ktorými môžete na najbližšom stretnutí potešiť svojich blízkych. Objavte všetky recepty!

  • Veľa dôležitých momentov v našom živote zažijeme pri príprave alebo podávaní jedla. Toto je cesta ako si utužiť vzťahy. Zistite viac zaujímavých faktov a nápadov v našich inšpiratívnych článkoch. Inšpirujte sa!

  • Kto vravel, že umývanie riadu musí byť nudné? S týmito nápadmi je zábava zaručená! A s našimi účinnými výrobkami je to naozaj jednoduché! Vyskúšajte teraz!