Čo sa deje v umývačke riadu? Nahliadnite dovnútra pomocou videí z akčných kamier!

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo sa deje v umývačke riadu, keď zatvoríte dvierka? Pri väčšine práčok môžete pozorovať, ako stúpa hladina vody a ako sa tvorí pena, ktorá sa následne vyplachuje, ale umývačky zostávajú záhadou. Takmer ako záhada svetla v zatvorenej chladničke (prezradíme Vám, že po zavretí dvierok sa svetlo vypne), ale odpoveď na túto otázku je trochu zložitejšia. Vďaka používateľom YouTube s vodotesnými akčnými kamerami si už nemusíte lámať hlavu tým, čo sa deje v umývačke. Ich videá zachytávajú každý krok v umývacom cykle.

Videá o tom, čo sa deje v umývačke – jedinečný žáner na youtube

Na YouTube sa nachádza toľko videí z umývačiek riadu, až je pravdepodobné, že narazíte na nejaké, ktoré zachytáva, čo presne sa deje vo Vašom modeli. Úspech týchto videí dokazuje, že mnohých tento proces naozaj zaujíma. Jedno z najúspešnejších videí tohto žánru má viac než 9 miliónov videní! Upozornenie: komentáre na YouTube naznačujú, že pozeranie týchto videí je zvláštne upokojujúce, ale zároveň spôsobuje miernu závislosť.

Videá z akčných kamier zachytávajú každý krok v umývacom cykle

Čo okrem zvedavosti vedie toľkých ľudí k tomu, aby si pozreli video o tom, čo sa deje v umývačke? Dúfame, že im ide o vedomosti. Keď si pozriete, čo sa deje v umývačke, pochopíte ako funguje a následne ju budete vedieť ľahko správne naplniť a vyhnete sa bežným problémom. Na začiatok si pozrime jednotlivé kroky, ktoré sú zachytené na videách, a vysvetlime si, na čo sa pozeráme.

 1. Základňa umývačky riadu sa naplní vodou. Všimnite si, že stačí naozaj malé množstvo vody. Voda, ktorá vteká do umývačky, môže byť horúca alebo sa zohreje vnútri.
 2. Voda sa načerpá do sprchovacích ramien. Ramená začnú rýchlo rotovať a ostrekovať celú umývačku a všetko vo vnútri.
 3. Dávkovač na čistiaci prostriedok sa otvorí a tableta, prášok alebo gél vypadne do umývačky.
 4. Podľa toho, kde je umiestnená kamera, možno uvidíte, ako sa prostriedok pomaly rozpúšťa v teplej vode. Nevzniká veľa peny a to je dobre (potvrdí Vám to každý, kto pokazil umývačku bežným saponátom).
 5. Špinavá voda odtečie a načerpá sa čistá voda, aby riad opláchla.
 6. Nakoniec príde sušenie... niet čo dodať, pozeráte sa na to, ako sa vysušuje voda.

Akčné kamery nám pomáhajú pochopiť, čo sa deje v umývačke

1. Videá o umývačkách predovšetkým pomáhajú odhaľovať mýty a búrajú bláznivé predstavy o tom, čo sa deje v umývačke riadu. Ľudia si bežne mylne myslia, že umývačka sa naplní vodou rovnako ako práčka. Riad nie je ponorený vo vode a nedrhnú ho žiadne umývačkové víly s maličkými kefami a špongiami (jedine, ak sa víly schovajú vždy, keď si všimnú kameru? To zostane navždy tajomstvom ;)).

2. Keď uvidíte, ako sprchovacie ramená rotujú poháňané iba silou vody, uvedomíte si, prečo je dôležité udržiavať dýzy bez špiny a vodného kameňa. Používajte soľ a pravidelne čistite svoju umývačku, aby ste ich udržali v dobrom stave.

3. Video z rovnakého modelu umývačky ako vlastníte, Vám pomôže efektívnejšie napĺňať tú svoju.

4. Aj ten najskeptickejší zástanca ručného umývania si uvedomí, že umývačky skutočne sú tým najhospodárnejším a najekologickejším spôsobom umývania riadu, keď uvidí ako málo vody umývačka spotrebuje.

Viac z tejto kategórie

 • Ako umyť najšpinavšie riady v umývačke riadu

  S našimi tipmi na odmáčanie, oplachovanie a tipmi na výrobky proti odolným škvrnám zistíte, ako vždy dosiahnuť dokonalú čistotu.

 • Ako ochrániť poháre v umývačke riadu pred vodným kameňom

  Zistite, ako naplniť umývačku riadu a ochrániť krehké poháre pred rozbitím a ktoré prostriedky a aditíva do umývačky riady zaručia optimálne žiarivo čisté výsledky.

 • Ako sa zbaviť zápachu z umývačky riadu

  Vďaka našim tipom a pomocníkom na efektívne čistenie a odstraňovanie zápachu bude vaša umývačka voňať sviežo.

 • Ako naplniť umývačku riadu pre najlepšie výsledky

  Chcete zistiť, ako správne naplniť umývačku riadu? S prepracovanými tipmi na napĺňanie umývačky riadu sa vám to podarí.

 • Je umývačka riadu najudržateľnejšou možnosťou umývania riadu?

  Dôvody prečo umývačky riadu šetria vodu a energiu.

 • Pri akej teplote má umývačka riadu najvyššiu spotrebu?

  Zistite, kedy musíte zvýšiť teplotu a kedy môžete používať ekologický program.

#ENJOYTOGETHER

 • Spojili sme sa s Kitchen StoriesTM, aby sme Vám priniesli dokonalé recepty, ktorými môžete na najbližšom stretnutí potešiť svojich blízkych. Objavte všetky recepty!

 • Veľa dôležitých momentov v našom živote zažijeme pri príprave alebo podávaní jedla. Toto je cesta ako si utužiť vzťahy. Zistite viac zaujímavých faktov a nápadov v našich inšpiratívnych článkoch. Inšpirujte sa!

 • Kto vravel, že umývanie riadu musí byť nudné? S týmito nápadmi je zábava zaručená! A s našimi účinnými výrobkami je to naozaj jednoduché! Vyskúšajte teraz!