Somat Logo
Ponorte sa do histórie produktov Somat
1962

Začala nová éra

V roku 1962 spoločnosť Henkel uviedla na trh Somat, prvý čistiaci prostriedok v Nemecku, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre umývačky riadu.

V tej dobe neboli domáce spotrebiče rozšírené a umývačka riadu predstavovala nedostupný luxus.

1989

Revolúcia: Somat tablety

Somat opäť raz dokázal svoj cit pre inováciu a bol prvou značkou, ktorá ponúkla tablety pre umývanie riadu v umývačke. Nová forma sa rýchlo udomácnila na trhu. S uvedením tabliet poskytol Somat čisté, udržateľné riešenie pre budúcnosť.

1999

Senzácia: Somat 2 in 1

Somat predstavil novú funkciu: Somat 2 in 1, prvý čistiaci prostriedok na svete s druhou vrstvou integrovaného leštidla.

Odvtedy Somat uľahčil život miliónom žien v domácnosti.

2008

Multifunkčný gél

Somat predstavil Somat Perfect Gel. Gél sa rýchlo rozpúšťa a účinne čistí.

2013

Nové inovácie

Somat uviedol na trh Somat Multi gel tabs – inovatívne preddávkované tablety, ktoré poskytujú brilantný leštiaci výsledok.

Somat Gold – absolútne najsilnejší Somat dobyl domácnosti. Inovatívna technológia Micro-Active spoľahlivo odstraňuje zaschnuté nečistoty obsahujúce škrob.

2016

Nový Somat: 0% fosfátov, 100% účinnosť

Fosfáty boli doteraz kľúčovou zložkou väčšiny prostriedkov do umývačiek riadu, pretože zvyšovali ich účinnosť počas umývacieho procesu. Avšak, fosfáty môžu spôsobiť zvýšenie výskytu vodných rias, pretože sú hlavnou zložkou ich potravy a tým môžu viesť k nárastu znečistenia vody. Preto nová generácia Somat prichádza s bezfosfátovou receptúrou, ktorá i tak zaručí 100% účinnosť.

2018

Jednoduchšie použitie

Somat prichádza s vylepšenými tabletami Somat Gold, ktoré sú ešte účinnejšie v boji proti pripáleninám. Tablety s najlepším zložením značky Somat sú zabalené v novej rozpustnej fólii, preto už nie je potrebné ich vybaľovať. Deep Clean Technológia zaručuje ešte dokonalejšie výsledky umývania a hravo si poradí s pripáleninami aj zaschnutými škrobovými zvyškami.

Tieto inovované tablety sa rýchlo stali obľúbenými medzi kopou žien.