Skip to Content

Vyčistite kuchyňu saponátom na riad

Práve ste umyli riad, ktorý teraz pekne schne v stojane pri dreze. A už sme doumývali, však? Kdeže. Množstvo miest v kuchyni potrebuje trošku čistenia, aby sme ho zbavili špiny, zvyškov jedla a mastnoty, ktorými ich zaniesol každodenný život a posledné varenie. Našťastie však nemusíte bežať do obchodu po špeciálny čistič na každú časť kuchyne. Saponát na riad Pur skvele poslúži ako čistič kuchýň.

Čistenie pracovnej dosky v kuchyni: Použitie saponátu na riad

Máte poruke prázdnu nádobku s rozprašovačom? Naplňte ju teplou vodou a kvapnite do nej saponát na riad Pur. Nádobku zľahka pretrepte, aby sa saponát premiešal s vodou, a potom dosku pokropte roztokom, ktorý poslúži ako čistič pracovnej dosky. Utrite dosku čistou utierkou. Roztok v nádobke treba pravidelne dopĺňať a vymieňať, aby sa zachovala jeho účinnosť.

Ak nemáte poruke nádobku s rozprašovačom, môžete prípadne do inej nádoby s teplou vodou kvapnúť pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Do roztoku namočte špongiu a nechajte ju poriadne nasiaknuť, potom ju vyžmýkate tak, aby z nej nasatý roztok netiekol. Mäkkou stranou špongie vydrhnite pracovnú dosku tak, aby bola opäť žiarivo čistá.

Tento roztok je vhodný pre väčšinu pracovných dosiek, najmä tie, ktoré sú náchylné na tvorbu šmúh. Šmuhy vznikajú z mastných usadenín na doske. Väčšina čističov do kuchyne očistí a dezinfikuje pracovné dosky, no iba prostriedok na umývanie riadu si poradí s tukmi, ktoré obyčajne každý deň odstraňujete z hrncov a riadu. Okrem toho je tento roztok ideálnou voľbou pri čistení pracovných dosiek s keramickým alebo skleným povrchom.

Čistenie kuchynských skriniek

Podobne ako pracovné dosky, ani kuchynské skrinky nie sú imúnne voči špine, tukom a zvyškom jedla. Či už sa vám v skrinke rozpustila zabudnutá čokoládová tyčinka, alebo vám pri vyprážaní kuraťa večer vyprskol olej, prostriedok na umývanie riadu Pur je odpoveďou aj pri čistení skriniek v kuchyni.

Najprv sa pokúste odstrániť čo najviac zaschnutého, slizkého či prilepeného jedla pomocou papierovej utierky. Potom očistite kuchynské skrinky pomocou pripraveného roztoku na čistenie pracovnej dosky, ktorý ste si nechali v nádobke s rozprašovačom alebo väčšej nádobe. Špinu vydrhnite mäkkou špongiou a povrch rýchlo osušte papierovou utierkou, aby sa na ňom neurobili šmuhy.

Ako uvoľniť upchatý odtok

Žieraviny v mnohých tekutých čističoch odtokov môžu rozožrať vaše potrubie, inštalatéra zasa pre finančnú náročnosť voláme na uvoľnenie upchatých odtokov len v krajnom prípade. Mnohé problémy s upchatím odtoku v kuchyni spôsobuje mastnota. S ňou si však hravo poradí prostriedok na umývanie riadu a voda. Tajomstvo spočíva v tom, že priamo do upchatého odtoku v dreze vlejeme štedrú dávku prostriedku na umývanie riadu Pur. Medzitým v rýchlovarnej kanvici priveďte do varu vodu z vodovodu. Po niekoľkých minútach (počas ktorých saponát stečie potrubím a obalí upchaté miesto) vlejte do odtoku vriacu vodu. Tá sa zmieša s prostriedkom na umývanie riadu, uvoľní v potrubí nahromadený tuk a všetko odtečie.

 

Ako čistiť spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele

Prostriedok na umývanie riadu Pur je ideálnou voľbou pri čistení kuchynských spotrebičov, a to najmä tých z nehrdzavejúcej ocele. Pri čistení týchto kuchynských spotrebičov:

  1. Kvapnite pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu Pur na vlhkú mäkkú špongiu.
  2. Nájdite smer výbrusu. Ak ho nedokážete rozoznať pohľadom, skúste prejsť po povrchu prstami a nájsť ho.
  3. Potom začnite umývať spotrebič zvrchu a postupujte v smere výbrusu.
  4. Zvyšný prostriedok na umývanie riadu celkom spláchnite.
  5. Povrch rýchlo osušte čistou utierkou, aby ste tak predišli šmuhám a fľakom od vody.

Použitie prostriedku na umývanie riadu pri čistení drezu

V dreze ste pred chvíľou mali hŕbu špinavého riadu a voda, ktorá z neho odtiekla, už určite nebola krištáľovo čistá. Možno sa to nezdá, no aj drez treba vyčistiť.

Začnite opláchnutím. Teplou vodou spláchnite čiastočky jedla zo stien drezu do sitka alebo odpadu. Potom naneste prostriedok na umývanie riadu Pur. Polejte saponátom okolie odtoku. To by malo byť na umytie celého drezu tak akurát. Pomocou čistej mäkkej špongie krúživým pohybom vydrhnite spodok a steny drezu a potom ho opláchnite. Oplachovať začnite zo stien pomocou vyťahovacieho alebo sprchového nástavca batérie, ak takú máte k dispozícii. Ak takú batériu nemáte, stačí plný pohár vody. 

Túžite po čistej kuchyni? Vyčistite kuchyňu saponátom na riad – dá sa použiť na pracovné dosky, odtoky, skrinky, drezy a všetky vaše spotrebiče.

Súvisiace články

#ENJOYTOGETHER

  • Spojili sme sa s Kitchen StoriesTM, aby sme Vám priniesli dokonalé recepty, ktorými môžete na najbližšom stretnutí potešiť svojich blízkych. Objavte všetky recepty!

  • Veľa dôležitých momentov v našom živote zažijeme pri príprave alebo podávaní jedla. Toto je cesta ako si utužiť vzťahy. Zistite viac zaujímavých faktov a nápadov v našich inšpiratívnych článkoch. Inšpirujte sa!

  • Kto vravel, že umývanie riadu musí byť nudné? S týmito nápadmi je zábava zaručená! A s našimi účinnými výrobkami je to naozaj jednoduché! Vyskúšajte teraz!