Môžete na umytie auta použiť prostriedok na riad?

Saponát na riad je vlastne jedným z najlepších čističov okien a diskov. Na to, aby ste tieto miesta správne vyčistili, však potrebujete správne nástroje a pár tipov.

Ak chcete svoje vozidlo udržať v prevádzkyschopnom stave, je dôležitá jeho pravidelná údržba. Na čistenie diskov a okien je ideálny prostriedok na umývanie riadu. Pomôže vám zlepšiť vzhľad vášho auta a odstráni maz, špinu a soľ, ktorú po ceste nazbieralo. Na to, aby ste tieto miesta správne vyčistili, vám ponúkame pár užitočných tipov.

Čistenie okien auta a diskov kolies: Potrebné nástroje

Na umývanie diskov kolies a okien auta budete potrebovať:

 • Jedno vedro
 • Mäkkú špongiu a kefu
 • Savé utierky
 • Stierku
 • Záhradnú hadicu
 • Uterák z mikrovláken

Krok za krokom: Čistenie diskov kolies a okien

 1. Zaparkujte auto v tieni, aby nezačalo schnúť priskoro.
 2. Skontrolujte, či sú všetky okná a dvere zatvorené.
 3. Naplňte vedro teplou vodou a pridajte pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu.
 4. Mäkkou špongiou a mydlovou vodou očistite okná, následne okno zotrite stierkou. Medzi jednotlivými ťahmi očistite hranu stierky savou utierkou.
 5. Aby ste odstránili prebytočnú tekutinu, stačí poutierať okraje okna.
 6. Poumývajte disky kolies záhradnou hadicou.
 7. Pomocou mäkkej špongie a kefy disky vydrhnite a potom ich opláchnite hadicou.
 8. Vysušte ich uterákom z mikrovláken.

Príprava

Zaparkujte auto v tieni, aby naň slnko priamo nesvietilo. V opačnom prípade môže mydlová voda na oknách a diskoch rýchlo oschnúť a zanechať škvrny, ktoré sa budú ťažko odstraňovať. Prv, než vypnete motor, skontrolujte, či sú všetky okná zavreté. Následne prezrite každé dvere a uistite sa, že sú celkom zabuchnuté.

Čistenie okien auta

Počkajte, kým auto celkom vychladne, a potom naplňte vedro teplou (nie však horúcou) vodou. Pridajte do vedra pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Vždy začnite umytím okien. Disky často bývajú mimoriadne znečistené od vozovky, a preto ich bude treba viac drhnúť. Ak začnete oknami, nebude potrebné, aby ste si následne vymenili vodu so saponátom vo vedre za čistú.

Čistenie diskov kolies

Záhradná hadica vám pomôže očistiť disky od veľkého množstva špiny, vďaka čomu ich nebudete musieť toľko drhnúť. Pooplachujte každý disk hadicou, potom sa však pustite do práce a poriadne disky vydrhnite špongiou a kefou, aby ste odstránili všetku špinu a škvrny. Na záver každý disk ešte naposledy opláchnite. Nezačnite oplachovať, až keď vydrhnete všetky disky. Mydlo môže oschnúť a vytvoriť fľaky. Škvrnám sa vyhnete aj použitím uteráka z mikrovláken, ktorý zároveň pohltí aj väčšinu vlhkosti, ku ktorej ľahko priľne ďalšia špina a opäť vám znečistí vozidlo.

Saponátom na riad by ste naozaj nemali umývať samotnú karosériu, no na umytie okien a diskov ho môžete pokojne použiť. Postupujte takto a určite neurobíte chybu.

Súvisiace články

#ENJOYTOGETHER

 • Spojili sme sa s Kitchen StoriesTM, aby sme Vám priniesli dokonalé recepty, ktorými môžete na najbližšom stretnutí potešiť svojich blízkych. Objavte všetky recepty!

 • Veľa dôležitých momentov v našom živote zažijeme pri príprave alebo podávaní jedla. Toto je cesta ako si utužiť vzťahy. Zistite viac zaujímavých faktov a nápadov v našich inšpiratívnych článkoch. Inšpirujte sa!

 • Kto vravel, že umývanie riadu musí byť nudné? S týmito nápadmi je zábava zaručená! A s našimi účinnými výrobkami je to naozaj jednoduché! Vyskúšajte teraz!