Koľko saponátu na riad mám použiť?

Vďaka dlhotrvajúcemu účinku Puru umyjete veľké množstvo riadu aj s pomocou malého množstva prostriedku na riad. Použitím správneho množstva saponátu na riad sa vyhnete plytvaniu, čím v konečnom dôsledku ušetríte aj peniaze. Riad sa vám bude tiež ľahšie oplachovať. Ak prostriedku použijete priveľa, je možné, že taniere, hrnčeky a príbor budete musieť nechať pod tečúcou vodou dlhšie, až kým sa zmyje všetko mydlo. Tým sa plytvá vodou, časom a, ak sa riad poriadne neopláchol, hrozí, že váš riad bude mať saponátovú pachuť. To môže ovplyvniť aj chuť vašich jedál a nápojov, ktoré budú potom chutiť ako mydlo.

Správna dávka prostriedku na umytie riadu sa líši v závislosti od konkrétneho produktu, ktorý používate. Závisí aj od toho, na čo presne saponát na riad používate. Saponát na riad sa dá použiť mnohými spôsobmi. Môžete ho napríklad používať pri čistení auta, odstraňovaní špiny zo spotrebičov či umývaní podlahy.

Ak však umývate riad ručne, nižšie máme pre vás pár tipov na správne dávkovanie pri umývaní s Purom.

Pur secrets of chef a pur secrets of care: Správne dávkovanie

Pre nekoncentrované saponáty na riad Pur štandardne stačí bežná dávka 5 ml (alebo 1,5 čajovej lyžičky) na 5 litrov vody.

Ak bojujete s odolnými a zažratými zvyškami jedla a škvrnami, bude potrebné použiť väčšie množstvo saponátu na riad a nechať ho na pár minút odmočiť. Na vyčistenie riadu by malo stačiť zhruba 5 ml na 1 liter vody.

Pur: Správne dávkovanie

Aj pri použití prostriedku Pur je dôležité vedieť, koľko saponátu treba pri umývaní použiť. Za bežných podmienok stačí na odstránenie špiny a mastnoty z riadu použiť zhruba 3 ml (alebo 1 čajovú lyžičku) saponátu na každých 5 litrov vody. Ak však umývate hrnce, panvice či iný výrazne zašpinený riad, budete potrebovať silnejšiu dávku. Použite približne 5 ml (1,5 čajovej lyžičky) saponátu na riad na 1 liter vody. Okrem toho si uľahčite čistenie tým, že riad necháte pár minút v tomto roztoku odmočiť.

Je v poriadku, ak sa objavujú bubliny?

Mnohí ľudia sú mylne presvedčení, že medzi mydlinami a saponátom stojí znamienko rovnosti, a ak mydliny zmiznú, pridávajú do zmesi ďalší saponát. V skutočnosti zostáva saponát prítomný ešte dlho potom, čo fyzický dôkaz jeho prítomnosti (v podobe pekných bubliniek) zmizne. Vo väčšine prípadov môžete pokračovať v umývaní a čistení riadu aj v prípade, že už nie sú prítomné žiadne mydliny.

Viete, koľko saponátu na riad použiť? Dodržiavajte správne dávkovanie, ktoré sa odporúča pre zvolený saponát na riad Pur, a predchádzajte zbytočnému plytvaniu.

Súvisiace články

#ENJOYTOGETHER

  • Spojili sme sa s Kitchen StoriesTM, aby sme Vám priniesli dokonalé recepty, ktorými môžete na najbližšom stretnutí potešiť svojich blízkych. Objavte všetky recepty!

  • Veľa dôležitých momentov v našom živote zažijeme pri príprave alebo podávaní jedla. Toto je cesta ako si utužiť vzťahy. Zistite viac zaujímavých faktov a nápadov v našich inšpiratívnych článkoch. Inšpirujte sa!

  • Kto vravel, že umývanie riadu musí byť nudné? S týmito nápadmi je zábava zaručená! A s našimi účinnými výrobkami je to naozaj jednoduché! Vyskúšajte teraz!